رئیس گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان

رئیس: گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان صهیونیست بین الملل فلسطین

گت بلاگز وب‌گردی همه چیز راجع به فناوری‌های نظامی و جنگ های آینده

محققان بر این باورند که با توجه به شتاب‌گیری روزافزون پیشرفت و توسعه تسلیحات نظامی در دهه اخیر، در آینده نه چندان دور مفهوم جنگ و نبرد زمینی درست مشابه قرن

همه چیز راجع به فناوری‌های نظامی و جنگ های آینده

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، دنیا در قرنی که گذشت شاهد وقوع دو جنگ جهانی عظیم و مخرب بود که در هر کدام شکل جدیدی از تسلیحات و ادوات نظامی معرفی شدند. به عنوان مثال در جنگ جهانی اول جهت نخستین بار تانک وارد میدان نبرد شد و همچنین در جنگ جهانی دوم جهت نخستین بار سلاح اتمی مورد استفاده قرار گرفت.

عبارات مهم : هوشمند
سرهنگ دوم رابرت ریگ، عضو سابق ارتش ایالات متحده و نیروی فعال در دوران جنگ جهانی دوم و جنگ سرد در مورد پیشرفت های احتمالی تسلیحات در جنگ های آینده عنوان کرد: در حال حاضر بیش از 80 فناوری تازه در حوزه نظامی بعد از جنگ جهانی دوم ساخته شده است هست. این پیشرفت قابل توجه در وسایل نقلیه نظامی، تسلیحات، مدیریت تامین غذا و انرژی سربازان و زره های نظامی نوین کاملا مشهود است.

وی در ادامه افزود: سربازان در آینده مجهز به کلاه ضدگلوله هوشمند با توانایی دید در شب و مسافت سنج خواهند شد. همچنین بعضی از امکانات اضافی مثل ماشین حفار سنگر و پوشش استتار هوشمند در برابر رادیواکتیو نیز به صورت انفرادی در اختیار آنان گذاشته خواهد شد.

سرهنگ رابرت ریگ اعتقاد است که مهمترین و البته خطرناک ترین سلاح آینده ظهور سلاح های اتمی انفرادی جهت نیروهای زمینی هست. با توجه به سیاست ارتش ایالات متحده مبنی بر کوچک سازی تسلیحات اتمی از وقت نخستین استفاده در جنگ جهانی دوم علیه دولت ژاپن در آینده سلاح اتمی قابل پرتاب به وسیله یک تیم کوچک معرفی خواهد شد.

با ظهور فناوری پهپادهای هوشمند به عرصه تکنولوژی، متخصصان نظامی نیز در حال طراحی سامانه هوشمند تشخیص نیروهای دشمن در شب و روز و در اوج درگیری هستند. این سامانه هوشمند اطلاعات هوایی موجود در منطقه را به صورت آنلاین و با کیفیت اوج در اختیار سربازان حاضر در میدان جنگ قرار می دهد.

مهمترین فناوری نوظهور در جنگ های آینده، هوشمند شدن وسایل و تجهیزات نظامی هست. این توانایی به نیروهای نظامی اجازه می دهد که ادوات نظامی را مطابق با میل خود و با استفاده از ارتباط بی سیم در میدان نبرد مدیریت کنند. به عنوان مثال در نظر بگیرید که یک سرباز قادر است با توانایی پوشش هوایی از طریق پهپاد اطلاعات مورد نیاز را جهت کنترل ربات جنگی کوچک در حالی که در سنگر ایمن نشسته در اختیار داشته باشد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: هوشمند | فناوری | سربازان | استفاده | جنگ جهانی | تجهیزات نظامی | فناوری نظامی | تسلیحات نظامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog