رئیس گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان

رئیس: گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان صهیونیست بین الملل فلسطین

گت بلاگز بین‌الملل تعطیلی بندر حدیده یمن یک فاجعه است / برنامه جهانی غذا

دیوید بیسلی اعلام کرد یمن در حال حاضر نیز در آستانه قحطی هست؛ ولی بسته شدن بندر حدیده می تواند این کشور را به سمت یک فاجعه سوق دهد.

تعطیلی بندر حدیده یمن یک فاجعه است / برنامه جهانی غذا

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، برنامه جهانی غذا وابسته به شرکت ملل متحد هشدار داد بسته شدن بندر حدیده ممکن است جهت یمن و مردم این کشور فاجعه به بار آورد.
دیوید بیسلی، رئیس تازه برنامه جهانی غذا روز چهارشنبه تاکید کرد یمن در حال حاضر نیز در آستانه قحطی هست؛ ولی بسته شدن بندر حدیده می تواند این کشور را به سمت یک فاجعه سوق دهد.

عبارات مهم : میلیون

شهر بندری حدیده واقع در شرق یمن در حال حاضر در کنترل نیروهای انقلابی این کشور قرار دارد. نیروهای نظامی وفادار به عبد ربه منصور هادی، مدیر جمهور فراری یمن و ائتلاف کشورهای عرب به سرکردگی عربستان سعودی که از دولت مستعفی یمن حمایت می کنند، با انقلابیون یمن درگیر هستند.
نگرانی از حملات احتمالی ائتلاف کشورهای عرب به بندر حدیده در این آخرهای زیاد کردن یافته هست. بخش عمده مواد غذایی وارداتی به یمن از طریق بندر حدیده به این کشور می رسد.
درگیریهای مسلحانه و ناامنی مهم ترین علل ناامنی غذایی در یمن هستند و آثار و پیامدهای ویرانگری بر خانواده ها و اوضاع غذایی مردم این کشور داشته اند. حملات و بمباران های بی وقفه، محدودیت ها و حتی ممنوعیت های ارسال و توزیع کمکهای بشردوستانه در یمن ، این کشور جنگزده بیست و شش میلیون نفری را که حتی پیش از مناقشه مسلحانه فقیرترین کشور شبه جزیره عرب بود، با یک بحران انسانی جدی روبرو کرده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیروت، مدیر تازه برنامه جهانی غذا ضمن هشدار راجع به خطر فزاینده قحطی در یمن تاکید کرد 99 درصد از واردات یمن از طریق بندر حدیده وارد این کشور می شود.
وی افزود 80 درصد از محصولات غذایی برنامه جهانی غذا نیز از طریق همین بندر وارد خاک یمن می شود. به همین علت اگر بندر حدیده به هر دلیلی بسته شود، این اتفاق می تواند به وقوع یک فاجعه در یمن منجر شود.
با این حال سخنگوی ائتلاف نظامی کشورهای عرب تکذیب کرد که این ائتلاف قصد حمله به بندر حدیده را دارد.
طبق اعلام شرکت ملل متحد شمار افرادی که در کشور جنگزده یمن به حمایت های غذایی فوری نیاز دارند از چهارده میلیون نفر در سال گذشته به هفده میلیون نفر زیاد کردن یافته هست. مناقشه مسلحانه یمن علاوه بر هزاران قربانی دست کم سه میلیون آواره بر جا گذاشته است.
رئیس برنامه جهانی غذا تاکید کرد بدون تردید ما از همه توان خود جهت پیدا کردن راهکارهای جایگزین از جمله توسل به بنادر دیگر و یا رهاسازی کمکهای غذایی از آسمان استفاده خواهیم کرد ولی هزینه های این کار زیاد کردن خواهد یافت این در حالی است که برنامه جهانی غذا جهت تامین نیازهای مردم یمن تنها بیست و پنج درصد از اعتبارات مالی مورد نیاز را در دست دارد. وی افزود کودکان، مردان و زنان یمنی قربانی می شوند، قحطی این کشور را ترساندن می کند و وقت جهت حل مناقشه این کشور به سرعت می گذرد.
طبق بیانیه برنامه جهانی غذا ، طرح تازه این نهاد در یمن که هزینه اجرای آن بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون دلار برآورد شده است هست، طی یک سال به اجرا گذاشته خواهد شد و انتظار می رود محروم ترین قشرهای جامعه یمن که با ناامنی غذایی شدید روبرو هستند بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند ولی این طرح جهت تامین نیازهای مردم این کشور کفایت نمی کند و موفقیت آن به اعطای فوری منابع مالی کافی به وسیله کشورهای و شرکت های کمک کننده به شرکت ملل متحد بستگی دارد.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: میلیون | برنامه | ده میلیون | مواد غذایی | محصولات غذایی | بین الملل | بندره حدیده | برنامه جهانی غذا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog