رئیس گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان

رئیس: گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان صهیونیست بین الملل فلسطین

گت بلاگز اقتصادی عرضه گندم در بورس کالا دردی دوا نمی‌کند ، گندم مازاد دردسر ساز شد

رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران گفت: قیمت گندم‌ جهانی در مقایسه با گندم داخلی پایین‌تر است از این رو خرید گندم با قیمت 1300 تومان و فروش آن با قیمت 800 تو

عرضه گندم در بورس کالا دردی دوا نمی‌کند ، گندم مازاد دردسر ساز شد

علی قلی ایمانی مدیر بنیاد توانمند سازی گندمکاران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با اشاره به تأثیر عرضه گندم در بورس کالا اظهار داشت: عرضه گندم در بورس کالا تنها درصورتی به نفع تولیدکنندگان است که بلافاصله بعد از عرضه، کارخانجات گندم مورد نیاز خود را خریداری و وجه آن را واریز نمایند و مابه التفاوت آن تحت عنوان خرید تضمینی از سوی دولت پرداخت شود.
وی افزود: عرضه گندم در بورس کالا سال گذشته ناموفق بود آیا که ماه ها طول کشید تا پول کشاورزان بعد از فروش پرداخت شود از این رو مورد نیاز است مکانیزمی طراحی شود که درجهت حمایت از کشاورزان موثر باشد.

عبارات مهم : تضمینی

قلی ایمانی در خصوص آخرین اوضاع آینده نگری تولید بیان کرد: در حال حاضر شرایط تولید گندم مناسب است به طوریکه اگر حوادث غیر متقربه ای نظیر سیل، باد، بیماری و آلودگی رخ ندهد همانند سال گذشته تولید خواهیم داشت.
رئیس بنیاد توامند سازی گندمکاران در پاسخ به این سؤال که بعضی کارشناسان معتقدند گندم مازاد دردسر ساز هست، تصریح کرد: قیمت گندم جهانی در مقایسه با گندم داخلی به باعث پرداخت یارانه و سوبسید به کشاورزان پایین تر است از این رو خرید گندم با قیمت هزار و ۳۰۰ تومان و فروش آن به قیمت ۸۰۰ تومان در بازارهای جهانی جهت دولت توجیهی ندارد. بنابراین مازاد گندم، دولت را با ضرر و زیان مواجه می نماید که طی یک برنامه مشخص تنها به اندازه نیاز داخل باید تولید شود.
به گفته وی با وجود پرسشها و کمبود منابع آبی صادرات گندم منفعتی جهت کشور ندارد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تضمینی | پرداخت یارانه | اقتصادی | بورس کالا | صادرات | کمبود منابع آبی | خرید تضمینی گندم |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog