رئیس گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان

رئیس: گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان صهیونیست بین الملل فلسطین

گت بلاگز اخبار گوناگون کامیونی که دوست دارید از رویتان رد شود

تصویر زیر که در دسامبر ۱۹۵۷ در مجله «Mechanix Illustrated» ظاهر شد، زن خندانی را نشان می‌دهند که یک کامیون ماموت با چرخ‌های بزرگ عجیب از روی او رد می‌شود.

کامیونی که دوست دارید از رویتان رد شود

کامیونی که دوست دارید از رویتان رد شود

عبارات مهم : آلاسکا

تصویر زیر که در دسامبر ۱۹۵۷ در مجله «Mechanix Illustrated» ظاهر شد، زن خندانی را نشان می دهند که یک کامیون ماموت با چرخ های بزرگ عجیب از روی او رد می شود.

به گزارش برترین ها، تصویر زیر که در دسامبر ۱۹۵۷ در مجله «mechanix illustrated» ظاهر شد، زن خندانی را نشان می دهند که یک کامیون ماموت با چرخ های بزرگ عجیب از روی او رد می شود. ولی اشتباه نکنید! او یک زن نیرومند هیکل با توانایی های خارق العاده نیست که می خواهد قدرت خود را به نمایش بگذارد، بلکه یک زن کاملا عادی هست. به نظر می رسد او در حال لذت بردن از یک سرگرمی بی خطر هست. این خودروی ۷ تنی غول پیکر «آلبی رولیگون» است.

رولیگون نام تجاری نوعی تایر است که جهت استفاده در زمین های ناهموار یا زمین های نرم بیابانی طراحی شده است هست. این تایر ها سطح بزرگی دارند و با هوای بسیار کم فشار پر شده است اند. در مقایسه با تایر های معمولی اتومبیل فشار آن ها ۶ تا ۷ برابر هست. از آنجا که وزن این ماشین روی سطح بزرگ تایر ها توزیع می شود، در مقایسه با تایر های معمولی فشار بسیار کمتری وارد می کند. خوشبختانه فشار کم تایر ها به آن ها اجازه می دهد به آسانی عوض کردن شکل دهند و از دست انداز ها و موانع عبور کنند. عبور با رولیگون از روی فرد، احساس ماساژ به او می دهد.

رولیگون به وسیله ویلیام همیلتون آلبی اختراع شده است هست. او معلمی بود که در روستای اسکیمویی کوچکی در آلاسکا زندگی می کرد، ولی بعد مخترع و بنیانگذار شرکت شد. ویلیام در یک سفر ماهیگیری در سال ۱۹۳۵ گروهی از اسکیمو ها را مشاهده کرد که یک قایق چوبی سنگین با ۴ تن بار را روی چند کیسه باد شده است از جنس پوست خوک آبی گذاشته بودند و با غلتاندن قایق روی کیسه ها آن از آب بلند کرده و روی ساحل حرکت می دادند. ویلیام مشتاقانه ماهیگیرانی را تماشا می کرد که بدون زحمت قایق را روی سطح شبیبدار سنگ و ماسه ای حرکت می دادند.

کامیونی که دوست دارید از رویتان رد شود

ویلیام در سال ۱۹۵۱ به کالیفرنیا بازگشت و شروع به کار روی نسخه مدرن کیسه های اسکیمویی کرد. او تایر هایی شبیه به کیسه با استفاده از نایلون و لاستیک ساخت که بسیار انعطاف پذیر بودند و به آسانی عوض کردن شکل می دادند. بعد از مذاکرات بسیار، یک شرکت تایرسازی قبول کرد آن ها را بر اساس طراحی های آلبی تولید کند. در نهایت آلبی کارخانه آلبی رولیگون را تاسیس و شروع به تولید وسایل نقلیه ای کرد که مجهز به این تایر های کم فشار بودند. بعد ها با کمک ارتش آمریکا، شرکت آلبی وسایل نقلیه ای مجهز به رولیگون تولید کرد.

متاسفانه ویلیام آلبی نتوانست طرحش را به یک کسب و کار موفق تبدیل کند. شرکت او دچار پرسشها مالی شد و آلبی مجبور شد درسال ۱۹۶۰ دارایی های کارخانه اش را به جان هلند بفروشد که نام شرکت را به رولیگون عوض کردن داد. نام تجاری رولیگون اکنون متعلق به (nov) تولید کننده پیشروی دنیا در تجهیزات و اجزای مورد استفاده در حفاری نفت و گاز هست. این شرکت هنوز وسایل نقلیه مجهز به رولیگون تولید می کند و بزگترین مشتریان آن شرکت های فعال در شمال آلاسکا هستند. رولیگون نقش بزرگی در حفظ میادین نفتی شمال آلاسکا دارد. این منطقه مثل زمین فوتبال مسطح هست، با لایه یخ پوشیده شده است و پر از دریاچه ها و برکه های کوچک هست. به همین علت فقط رولیگون ها می توانند تجهیزات و افراد را در این منطقه انتقال دهند. علاوه بر این که به پوشش طبیعی منطقه آسیب نمی زنند.

تصویر زیر که در دسامبر ۱۹۵۷ در مجله «Mechanix Illustrated» ظاهر شد، زن خندانی را نشان می‌دهند که یک کامیون ماموت با چرخ‌های بزرگ عجیب از روی او رد می‌شود.

واژه های کلیدی: آلاسکا | استفاده | اخبار گوناگون

کامیونی که دوست دارید از رویتان رد شود

کامیونی که دوست دارید از رویتان رد شود

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog