رئیس گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان

رئیس: گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان صهیونیست بین الملل فلسطین

گت بلاگز اخبار پزشکی داروی تازه کم کردن کلسترول خطر حمله قلبی و فوت را کم کردن می‌دهد

مطالعات نشان می‌دهد داروی Praluent یا alirocumab که داروی نسبتا جدیدی جهت کم کردن کلسترول هست، در کم کردن خطر حمله قلبی و فوت ناشی از آن موثر است. 

داروی تازه کم کردن کلسترول خطر حمله قلبی و فوت را کم کردن می‌دهد

داروی تازه کم کردن کلسترول خطر حمله قلبی و فوت را کم کردن می دهد

عبارات مهم : دارویی

مطالعات نشان می دهد داروی Praluent یا alirocumab که داروی نسبتا جدیدی جهت کم کردن کلسترول هست، در کم کردن خطر حمله قلبی و فوت ناشی از آن موثر هست.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری مدیکال ساینس، این دارو که هر دو هفته یا چهار هفته یک بار تزریق می شود، به کبد اجازه می دهد که LDL بیشتری از خون از بین بردن کند و غلظت کسترول LDL را کم کردن دهد. داروی Alirocumab با مسدودکردن پروتئین PCSK9 کلسترول را کم کردن می دهد و مطالعات هیچ عارضه جانبی دلواپس کننده ای جهت آن گزارش نکرده اند.

این دارو بر روی 19 هزار بیمار از 57 کشور مورد آزمایش قرار گرفته هست. محققان از اینکه این داروی ایمن باعث کم کردن فوت و میر شده است هست، ابراز رضایت کرده اند.

محققان در بررسی این دارو از بیمارانی استفاده کرده اند که با وجود درمان با استاتین، هنوز هم پرخطرند و نیازمند درمان با داروهای دیگر هستند.

داروی تازه کم کردن کلسترول خطر حمله قلبی و فوت را کم کردن می‌دهد

جنس غشای سلول ها از کلسترول است و بدن جهت اعمال حیاتی خود از جمله تولید هورمون ها به این ماده حیاتی نیاز دارد.

بعضی از مواد غذایی مانند زرده تخم مرغ، گوشت و فرآورده های لبنی حاوی کلسترول هستند ولی قسمت عمده این ماده به وسیله بدن تولید می شود. دو نوع از لیپوپروتئین ها، کلسترول و دیگر موارد را از طریق جریان خون حمل می کنند. این دو نوع لیپوپروتئین HDL و LDL نام دارند. کلسترول بافایده یا HDL، کلسترول اضافی را وارد کبد کرده و از بدن خارج می کند. سطح بالای HDL جهت سلامت قلب بافایده است و از بروز حمله قلبی و سکته مغزی جلوگیری می کند. کلسترول LDL ، کلسترول اضافی بدن را وارد جریان خون می کند و باعث ضخیم شدن رگ های خونی می شود. این کلسترول جهت سلامت قلب مضر است و احتمال سکته را زیاد کردن می دهد. بیماری های قلبی مهمترین عامل فوت و میر در سراسر دنیا است.

مطالعات نشان می‌دهد داروی Praluent یا alirocumab که داروی نسبتا جدیدی جهت کم کردن کلسترول هست، در کم کردن خطر حمله قلبی و فوت ناشی از آن موثر است. 

این مطالعه به همت محققان یک شرکت دارویی چندملیتی فرانسوی صورت گرفته و نتیجه های آن چندی پیش در کنفرانس کالج قلب آمریکا در فلوریدا ارائه شد.

واژه های کلیدی: دارویی | محققان | کلسترول | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog