رئیس گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان

رئیس: گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان صهیونیست بین الملل فلسطین

گت بلاگز اخبار بین الملل طالبان انتظار مذاکراتی مستقیم مانند کره‌شمالی را نداشته باشد / آمریکا

یکی از مقام‌های آمریکایی گفته هست، طالبان نمی‌تواند انتظار مذاکرات مستقیم با آمریکا را همانند آنچه میان واشنگتن و کره شمالی اتفاق می‌افتد، داشته باشد. 

طالبان انتظار مذاکراتی مستقیم مانند کره‌شمالی را نداشته باشد / آمریکا

آمریکا: طالبان انتظار مذاکراتی مستقیم مانند کره شمالی را نداشته باشد

عبارات مهم : آمریکا

یکی از مقام های آمریکایی گفته هست، طالبان نمی تواند انتظار مذاکرات مستقیم با آمریکا را همانند آنچه میان واشنگتن و کره شمالی اتفاق می افتد، داشته باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری طلوع، آلیس ولز، دیپلمات ارشد آمریکا در امور جنوب و مرکز آسیا گفت که نیروهای آمریکایی به درخواست دولت کابل و مردم افغانستان در این کشور مانده اند تا اطمینان حاصل کنند که این کشور بار دیگر به مأمنی جهت تروریست ها تبدیل نمی شود.

تیم ترامپ در تصویر العمل به نامه اخیر طالبان به آمریکا، خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را رد کرد؛ این مساله به عنوان پیش شرط طالبان جهت مذاکره مطرح شده است بود.

طالبان انتظار مذاکراتی مستقیم مانند کره‌شمالی را نداشته باشد / آمریکا

این دیپلمات ارشد همچنین گفت: این نامه اخیر درست نیست. جهت هشت سال، آمریکا خودش را جهت حمایت از روند صلح میان کابل و طالبان آماده کرده ولی ما نمی توانیم جهت مردم افغانستان در مذاکرات دولت این کشور با طالبان جایگزین باشیم.

وی در جریان صحبت در موسسه صلح آمریکا گفت: طالبان با مردم افغان خیلی مدت ها پیشتر از عملیات نظامی آمریکا در ۲۰۰۱ در نبرد بوده اند. حالا مشخص است که آمریکا منفعتی مستقیم در برطرف این نبرد دارد و طالبان مکررا می گوید که ضرورت خروج تمامی نیروهای خارجی از افغانستان پیش شرط مذاکرات هست. ما به عنوان مهمان دولت مستقل افغانستان در این کشور هستیم که به وسیله جامعه بین الملل و شرکت ملل به رسمیت آشنا شده است و حضور ما در این کشور تثبیت کننده همکاری استراتژیک و توافق امنیتی دو جانبه هست. آمریکا به فعالیتش در این کشور تا زمانی ادامه می دهد که دولت مستقل افغانستان با میزبانی از ما موافق باشد و با آمریکایی ها همکاری کند. توانایی دولت افغانستان در مدیریت امنیت و قلمروی خود مسؤولیتی است که باعث می شود تا ارزیابی بین المللی از چگونگی ساختار روابط با افغانستان شکل بگیرد.

یکی از مقام‌های آمریکایی گفته هست، طالبان نمی‌تواند انتظار مذاکرات مستقیم با آمریکا را همانند آنچه میان واشنگتن و کره شمالی اتفاق می‌افتد، داشته باشد. 

آلیس ولز همچنین طالبان را به بی تفاوتی نسبت به مردم افغانستان متهم کرد و گفت که وقت آن رسیده تا این درگیری ها در افغانستان آخر یابد و ادامه داد: حمایت زیادی از سوی جامعه بین الملل جهت آخر دادن به این درگیری ها در افغانستان وجود دارد. این طالبان است که مانع صلح هست. به رهبران طالبان بستگی دارد که به این پیشنهاد جدی جهت مذاکرات از سوی اشرف غنی، مدیر جمهوری افغانستان پاسخ دهند. آمریکا از این اقدام غنی حمایت می کند و آماده تسهیل آن است.

این دیپلمات ارشد آمریکایی همچنین به این پرسش پاسخ داد که طالبان نباید انتظار مذاکرات مستقیم همانند آنچه راجع به آمریکا و کره شمالی رخ می دهد، داشته باشد. هیچ شباهتی میان دو کره و مساله افغانستان وجود ندارد. دو کره پیش از پیشنهاد ترامپ جهت حضور در مذاکرات با کره شمالی گفت وگو داشته اند. آنچه جهت افغانستان می خواهیم، مذاکرات میان دولت کابل و شبه نظامیان طالبان هست.

طالبان انتظار مذاکراتی مستقیم مانند کره‌شمالی را نداشته باشد / آمریکا

واژه های کلیدی: آمریکا | مذاکرات | آمریکایی | کره شمالی | افغانستان | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog