رئیس گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان

رئیس: گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان صهیونیست بین الملل فلسطین

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تکمیل مسکن مهر ۱۱ هزار میلیارد تومان پول می‌خواهد

با وجودی که از ۲.۳ میلیون مسکن مهر ۲ میلیون واحد آن ساخته شده، جهت تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی این طرح ۱۱ هزار میلیارد تومان دیگر مورد نیاز است. 

تکمیل مسکن مهر ۱۱ هزار میلیارد تومان پول می‌خواهد

تکمیل مسکن مهر ۱۱ هزار میلیارد تومان پول می خواهد

عبارات مهم : میلیون

با وجودی که از ۲.۳ میلیون مسکن مهر ۲ میلیون واحد آن ساخته شده، جهت تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی این طرح ۱۱ هزار میلیارد تومان دیگر مورد نیاز هست.

به گزارش ایسنا، مسوولان وعده داده اند واحدهای مسکن مهر که هنوز جهت تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی آن ۱۱ هزار میلیارد تومان پول مورد نیاز است تا آخر سال آینده به اتمام برسد. بنا بر اعلام قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مجموع از سال ۱۳۸۶ تاکنون ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور ساخته شده است که احداث ۲ میلیون واحد آن به آخر رسیده است.

احمد اصغری مهرآبادی با اشاره به درحال ساخت بودن ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور، گفته است: با پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و معاون اول مدیر جمهوری کارگروهی به منظور کمک به تکمیل طرح مسکن تشکیل شده است که در آن تخصیص داده شده است هزار میلیارد تومان اعتبار جهت تامین خدمات زیربنایی و ۴۰۰ میلیارد تومان جهت کمک به آماده سازی خدمات روبنایی تصویب شده است و در انتظار موافقت هیات دولت است.

تکمیل مسکن مهر ۱۱ هزار میلیارد تومان پول می‌خواهد

او مجموع منابع مورد نیاز جهت تکمیل مسکن مهر کشور را ۱۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: از این میزان ۴ هزار میلیارد تومان باید جهت امور زیربنایی، ۴ هزار میلیارد تومان جهت امور روبنایی و ۳ هزار میلیارد تومان جهت آماده سازی معابر، جدول کشی و ایجاد راه های دسترسی صرف شود.

از ۱۵ دی ماه سال گذشته با زیاد کردن تسهیلات مسکن مهراز ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان مسئله کمبود نقدینگی جهت ساخت واحدها تا حدود زیادی برطرف شده است و منزل ها در حال تکمیل هست. ولی تنها نگرانی مربوط به خدمات و زیرساخت ها است که دست دولت جهت اجرای آنها خالی هست. به همین علت مسوولان شهرهای تازه به فکر افتادند تا با در اختیار گذاشتن زمین رایگان به سرمایه گذاران از ظرفیت بخش شخصی داخلی و خارجی استفاده کنند. در این خصوص چند روز قبل شرکت هایی از ۱۵ کشور در تالار معرفی وقت های سرمایه گذاری شهر تازه پردیس شرکت کردند که تا کنون چینی ها، کره ای ها و ایتالیاهایی ها تفاهم نامه هایی را به امضا رسانده اند.

با وجودی که از ۲.۳ میلیون مسکن مهر ۲ میلیون واحد آن ساخته شده، جهت تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی این طرح ۱۱ هزار میلیارد تومان دیگر مورد نیاز است. 

با این حال ساخت و تحویل مسکن مهر در ۱۰ شهر تازه کشور به آخر رسیده هست. پرونده مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر هشت استان نیز بسته شده است هست. در مجموع طرح مسکن مهر در سه استان زنجان، یزد و چهارمحال و بختیاری به طور کامل به آخر رسیده و در استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و اصفهان نیز رو به اتمام است.

اما در سه شهر اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران یعنی پردیس، پرند و هشتگرد بخشی از واحدها باقی مانده هست. در پردیس از ۸۵ هزار واحد حدود ۴۰ هزار واحد به مرحله نازک کاری رسیده ولی به علت نبود خدمات روبنایی، مسوولان از افتتاح آنها امتناع می کنند. در پرند ۹۵ هزار واحد تعریف شده است که بیش از ۷۰ هزار منزل تکمیل است ولی هشت هزار واحد معطل راه اندازی انشعابات و حدود هفت هزار واحد فاقد متقاضی هست. در هشتگرد هم از ۵۰ هزار واحد تعریف شده است ۱۰ هزار واحد متقاضی ندارد و مترو کرج ـ هشتگرد هنوز تکمیل نشده است.

واژه های کلیدی: میلیون | استان زنجان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog