رئیس گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان

رئیس: گلوله انتقال بهداشت فلسطین نوجوان صهیونیست بین الملل فلسطین

گت بلاگز اخبار اجتماعی آیا واقعا چالش نهنگ آبی در کشور عزیزمان ایران وجود دارد؟

صبح روز بیست و نهم مهر ماه، “ن” و “ع” در یکی از کتابخانه‌های اصفهان تصمیم می‌گیرند به زندگی خود آخر دهند. خانواده‌های هر دو قربانی می گویند دخترها “با شروع مدرس

آیا واقعا چالش نهنگ آبی در کشور عزیزمان ایران وجود دارد؟

آیا واقعا چالش نهنگ آبی در کشور عزیزمان ایران وجود دارد؟

عبارات مهم : ایران

صبح روز بیست و نهم مهر ماه، “ن” و “ع” در یکی از کتابخانه های اصفهان تصمیم می گیرند به زندگی خود آخر دهند. خانواده های هر دو قربانی می گویند دخترها “با شروع مدرسه با یکدیگر دوست شده است بودند. هر چند مادربزرگ هر دو با هم همسایه هستند و اخیراً گاهی به کتابخانه می رفتند”.

به گزارش ایسنا، یکی 16 ساله و دیگری 15 ساله و هر دو 29 روز پیش، سال تحصیلی را در کلاس نهم یکی از مدارس متوسطه اصفهان شروع کرده بودند.

آیا واقعا چالش نهنگ آبی در کشور عزیزمان ایران وجود دارد؟

حادثه ساعت 11 و 38 دقیقه ظهر شنبه اتفاق افتاده و آموزش و پرورش اصفهان اعلام کرده خارج از ساعت مدرسه بوده هست. اگرچه خانواده ها در خصوص حضور فرزندانشان در چالش نهنگ آبی اظهار بی اطلاعی می کنند، ولی پلیس اصفهان روز گذشته اعلام کرد “هر دو دختر، کاربر ایرانی چالش نهنگ آبی بوده اند” و به خانواده ها در این زمینه هشدار داد. این نخستین بار نیست که نسبت به ورود این بازی به کشور عزیزمان ایران هشدار داده می شود، ولی پیش از این آماری از خودکشی و یا اقدام به خودکشیِ مرتبط با این بازی از سوی مقامات رسمی اعلام نشده بود.

هیچ یک از خانواده ها هنوز فایل صوتی که پلیس اصفهان اعلام کرده حاوی خبر خداحافظی دختران و تایید عضویت آن ها در چالش نهنگ آبی است را نشنیده اند.

صبح روز بیست و نهم مهر ماه، “ن” و “ع” در یکی از کتابخانه‌های اصفهان تصمیم می‌گیرند به زندگی خود آخر دهند. خانواده‌های هر دو قربانی می گویند دخترها “با شروع مدرس

تنها دو مرد جوان پشت در ای سی یوی بیمارستان امین، همراهان “ن” هستند، به مشکل می توان حدس زد که یکی از آنها پدرش هست، تلفنی، کمربندی را سفارش می دهد که پزشکان گفته اند در روند درمان مهره های کمر دخترش که در سقوط آسیب دیده نیاز هست.

نخستین حرف پدرش در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص این حادثه، انکار شایعات اینترنت هست، در حالی که تایید می کند، با دخترش مشکلی نداشته هست. “ن” تنها فرزند خانواده است و پدرش از چالش نهنگ آبی بی اطلاع هست. “ر” راجع به اوضاع جسمانی دخترش می گوید: هوشیار هست، ولی هنوز از او نپرسیدم که چه شده است است؟ و آیا این کار را با من و خودش و مادر پا به ماهش کرد؟

او می گوید: “مشکلی با دخترم نداشتم. گوشی “ن” سیم کارت نداشته و وسائل او هنوز در اختیار پلیس است”.

آیا واقعا چالش نهنگ آبی در کشور عزیزمان ایران وجود دارد؟

“ن” از سقوط جان سالم به در برده است و اگرچه زنده مانده و هوشیار هست، ولی هنوز هیچ یک از اعضای خانواده نتوانسته اند علت اتفاق را از او بپرسند. پدر می گوید: “همه چیز جهت “ن” مهیا بود، ما شب ها هر لحظه با خانواده جمع می شویم و شاد هستیم، هر لحظه از دخترم می پرسم که در مدرسه یا منزل مشکلی ندارد و هر لحظه گفته نه.”

خانه “ع” را به آسانی می توان پیدا کرد، جایی حوالی پل چمران، محله ای است که اکثرا با هم فامیل هستند و همه از قدیمی های محل و از یکدیگر آشنایی دارند؛ منزل “ع” را می توان از حجله ای که سر کوچه هست، شناخت. نخستین بنرهای تسلیت راه اندازی شده است اند مثل همه منزل هایی که عزادار می شوند زن ها در منزل و مردان سیاه پوش بیرون ایستاده اند؛ منزل خیلی شلوغ نیست؛ عمه “ن” نخستین زنی است که آنجا می بینیم در حال آشپزی هست، می گوید: “صبح همان روز پدرم هر دو را با ماشین رساند کتابخانه محله؛ گفتند می خواهیم درس بخوانیم و بعد خودمان بر می گردیم رفتنشان همان و برگشتشان هم همان”!

صبح روز بیست و نهم مهر ماه، “ن” و “ع” در یکی از کتابخانه‌های اصفهان تصمیم می‌گیرند به زندگی خود آخر دهند. خانواده‌های هر دو قربانی می گویند دخترها “با شروع مدرس

مادر “ع” پنج سالی است که در قید حیات نیست و امکان صحبت با پدرش به علت شوک ناشی از اتفاق وجود ندارد، عمو و عمه اش جهت صحبت جلو می آیند، تازه اعلامیه مراسم ختم “ع” آماده شده است و در حال پخش آن هستند، عموی “ع” در تماس با پلیس اعضای خانواده را از صحبت با رسانه منع می کند، ولی پیش از پاسخ به هر سوالی این پرسش را مطرح می کنند که “آیا واقعا چالش نهنگ آبی وجود دارد؟”

در فیلمی که بعد از سقوط دختران منتشر شد، صدایی از یکی از شاهدان عینی شنیده می شود که در روایت اتفاق می گوید: “نخست یکی از دخترها خود را از پل پایین انداخت، ولی دختر دوم مردد بود، از لبه پل فاصله گرفت، ولی بعد برگشت و پایین پرید”.

آیا واقعا چالش نهنگ آبی در کشور عزیزمان ایران وجود دارد؟

ایجاد زخم و خراش بر روی بدن از نخستین مراحل شرکت در چالش نهنگ آبی هست؛ در گزارشی از صدای و سیمای مرکز اصفهان که به نظر می رسد گفت و گو با یکی از نزدیکان قربانی هست، او وجود آثار جراحت را تأیید می کند. ولی یکی از اعضای خانواده “ع” وجود چنین علائمی را حداقل در خصوص “برش لب” انکار می کند.

نوزدهم شهریور ماه امسال، مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای نشست خبری سومین لیگ بازی های رایانه ای ایران، با تاکید بر اینکه نهنگ آبی یک چالش است نه یک بازی، گفته بود “از آنجا که نهنگ آبی نیاز به یک ادمین جهت تأیید و اعلام مراحل دارد، با دستگیری سازندگان آن عملاً دیگر این چالش وجود ندارد.” ولی سؤال اینجاست که آیا این چالش در کشور عزیزمان ایران از سوی ادمین های ایرانی ادامه دارد؟

در چند مرحله از بازی هر یک از بازدیدکنندگان موظفند با یک نهنگ دیگر (یک کاربر دیگر چالش) از طریق تماس تصویری یا ملاقات حضوری تماس داشته باشند و این فرضیه را تقویت می کند که شاید هر دو دختر وارد این بازی شده است و از این طریق با یکدیگر ارتباط داشته اند.

در روسیه از نوامبر سال ۲۰۱۵ تا آوریل سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۳۰ مورد اقدام به خودکشی در ارتباط با چالش نهنگ آبی ثبت شده است هست، شیوه چالش نهنگ آبی در هند موجب شد تا دادگاه عالی دهلی نو هفته گذشته از فیسبوک و گوگل درخواست کند امکان دسترسی بازدیدکنندگان به چالش نهنگ آبی را مسدود کنند. ولی در کشور عزیزمان ایران تا کنون آماری از سوی مقامات در این خصوص اعلام نشده و تنها به هشدارها بسنده شده است است.

واژه های کلیدی: ایران | اصفهان | ایرانی | خودکشی | اعلامیه | خانواده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog